Pán profesor neodpovedal na otázku, či je pravda že vírus osýpok veľmi silne potláča imunitu na 6 mesiacov. Alebo že dr.Blaylock kecá platí aj na túto otázku?
O tom, že vírusy výrazne potláčajú imunitu dlhodobo a zvlášť tie živé vakcinačné a že vzniká riziko sekundárnych infekcíí dnes vedia už aj malé deti. Prekonanie CMV, EBV infekcie v detskom veku nie je žiadna novinka, to si len pán Dlouholucký myslí, že nám všetkým zbrčkavel mozog.
Spoliehať sa na rady odborníka Dlouholuckého ďakujem neprosím. Pán profesor každý ľudský tvor chápe definíciu "nadmerné očkovanie" na základe svojej odbornosti, citu a prísahy "predovšetkým neuškodiť"!
prof. MUDr. Svetozár Dluholucký, CSc. k článku Dr. Russella L. Blaylocka "Vakcíny, vývoj nervového systému a poruchy autistického spektra" - 3x DOPLNENÉ
Doplnené: článok bol pôvodne vydaný 15.VI.2011 o 2035 a obsahoval len odpoveď. Následne bol doplnený 17.VI.2011 o poznámku redakcie a 20.VI.2011 o otázku. Po tom, ako bol tento článok zverejnený aj na stránke Sprievodca očkovaním, doplnili sme 23.VI.2011 o 17:50 do poznámky redakcie odkaz na túto stránku.
Otázka:
Dobrý deň. Som mamina dvojičiek. Dostali sa mi do rúk tieto materiály od neurochirurga Dr. Russella L. Blaylocka a chcem sa spýtať, či s ním súhlasíte, alebo čo je na tom pravdy o tej aktivácii mikroglie v mozgu nadmerným očkovaním??? Normálne sa bojím očkovať svojich drobcov. Tu je ten článok. Poprosím Vás o vysvetlenie, teda váš názor.
Například si mnoho lékařů léčících autistické děti všimlo, že mají vysokou incidenci zánětu středního ucha. Tyto jsou obvykle léčeny širokospektrými antibiotiky, což často vede k přerůstání kvasinek v organismech těchto dětí. Obě tyto infekci aktivují mikroglii v mozku, to jsou specifické imunitní buňky v mozku. Tento aktivující účinek přesune mikroglii, která je normálně v klidovém stavu, do aktivovaného.47 Pokud bude mikroglie opětně stimulována v následujících týdnech nebo dokonce měsících, začne produkovat extrémně vysoké hladiny volných radikálů, produktů peroxidace tuků (lidově: žluknutí – v mozku! – pozn. prekl.), zánětlivých cytokinů a dvou excitotoxinů: glutamátu a quinolinové kyseliny.48 Studie prokázaly, že toto je hlavní mechanismus poškození mozku jak při virové infekci, tak při vakcinaci.
Vysoká incidence infekcí u těchto dětí naznačuje možnost preexistující dysfunkce imunitního systému. Jak již bylo uvedeno, tento stav také zvyšuje riziko autoimunní reakce. Tak je připravena scéna pro kaskádu vedoucí k autismu a ta může být spuštěna brzkou vakcinací nebo opakovanými infekcemi. Pamatujte, mikroglie už byla aktivována, a to přirozenou infekcí nebo vakcinací v raném věku, jako je např. hepatitis (nákazlivá žltačka/žloutenka) typu B hned po narození (u nás BCG vakcína proti tuberkulóze - pozn. prekl.). Očkování se liší od přirozené infekce tím, že vede k stimulaci imunitního systému mozku trvající velmi dlouhou dobu.
Bylo prokázáno studiemi na zvířatech i lidech, že systémová infekce nebo imunitní aktivace očkováním rychle aktivuje mozkový systém mikroglie a to přetrvává dlouhou dobu.49-53 Jakmile je pak mikroglie znovu aktivována následnou infekcí nebo očkováním, aktivuje se naplno a začne produkovat destruktivní sloučeniny uvedené výše.
Přirozená infekce je rychle zvládnuta imunitním systémem a aktivace je vypnuta, což umožní obnovu poškozených tkání. Toto vypnutí aktivace mikroglie je velmi důležité. Existují důkazy, že stimulace mikroglie opakovaným a nadměrným očkováním přetrvává a nedochází k vypnutí.47 Toto bylo zjištěno ve studii Vargase a kol., ve které zkoumali mozky 11 autistů ve věku 5 do 44 let, kteří zemřeli bez známek akutní infekce a byli srovnáni z věkem odpovídajícími kontrolními vzorky.54 Nalezli známky rozsáhlé aktivace zánětlivých buněk (mikroglie a astrocytů) v mozcích autistických pacientů. Tento jev vysvětluje rozsáhlé poškození mozku, které pozorujeme u autistů.
Tato studie byla jedna z nejlépe vedených, šlo o nejrozsáhlejší dosud provedené zkoumání imunitních reakcí v mozcích autistů, včetně imunocytobiochemie, zjišťování cytokinových proteinů a testů enzymů a dalších substancí v mozkové tkáni. Také provedli podobné testy mozkomíšního moku z dalších 6 žijících autistických pacientů, které potvrdily silnou aktivaci imunitního systému a zánět.
Průměrné dítě, které dostane všechny doporučené vakcíny, jich dostane přibližně 23 do věku dvou let a 36 než jde do školy. Většina očkování je podávána v intervalu jednoho měsíce, což znamená, že dochází k trvalé aktivaci mikroglie. Navíc pokud budou lékaři následovat nové doporučení CDC, dostanou děti každoročně očkování proti chřipce, které začne ve věku 6 měsíců a potrvá až do 18 let. Tyto vakcíny obsahují plnou dávku rtuti ve formě thiomersalu (vo vakcínach proti chrípke registrovaných na Slovensku v sezóne 2010/2011 nebol v ich zložení uvádzaný thiomersal, v USA sú však používané aj vakcíny s thiomersalom - pozn. red.).
Navíc musíme vzít v úvahu účinky spalničkové a zarděnkové složky MMR vakcíny, která se podává ve věku 1 roku. Výrazné potlačení imunity, které může trvat až půl roku po jejím podání, nejen že zvyšuje riziko infekcí, ale současně zvyšuje riziko autoimunních reakcí (i MMR vakcína Priorix je živá vakcína, tj. toto varování platí i pro ni - pozn. prekl.). Cytomegalovirus je další imunitu potlačující virus, který běžně infikuje novorozence a malé děti, zejména pokud trpí imunodeficiencí. Vidíme, že podání živé, imunitu potlačující vakcíny v raném věku dramaticky zvyšuje riziko autoimunitních nemocí, zvyšuje poškození mozku aktivitou mikroglie a také zvyšuje riziko infekcí dalšími imunitu potlačujícími viry a jinými patogeny. A dramaticky zvyšuje riziko, že se u dítěte rozvine některá forma ASD.
A je pravda, že vírus osýpok/spalniček veľmi silne potláča imunitu na 6 mesiacov?
Ďakujem za odpoveď.
Odpovedá prof. MUDr. Svetozár Dluholucký, CSc.:
Články podobného razenia, ako je zmienený materiál Dr. R. L. Blaylocka, sú typickou ukážkou "brčkavej duševnej gymnastiky", násilne pospájaných zistení a vzájomne nesúvisiacich skutočností. Dovolím si na ne reagovať nasledovne:
Mikroglia v mozgu je časť jeho bunkových štruktúr, ktorej sa v minulosti pripisoval len akýsi "podporný" význam. V súčasnosti je predmetom čoraz väčšej pozornosti, pretože predstavuje s mozgovými bunkami komplex vzájomne sa chrániacich a spolupracujúcich štruktúr. V prvom rade tvorí to, čomu sa hovorí krvne-mozgová bariéra - ochranný val zabraňujúci prenikaniu škodlivín do centra nášho "ego" - mozgu. Bunky glie sa chovajú ako imunitné bunky - makrofágy s dokázateľnou ochrannou imunitnou funkciou. Glia dokáže reagovať na inzulty a podnety a tvorí aj to, čo sa v ostatnom tele dá nazvať jazva po úraze.
A teraz k Blaylockovi: Bez znevažovania jeho neurochirurgického zamerania, je prinajmenšom zaujímavé, žo hovorí do problematiky autizmu - čo vonkoncom nie je problematika na operovanie mozgu (neurochirurgiu). A o to skôr, že ho dáva do súvisu so zápalmi stredného ucha (otitídami). To tiež nepatrí neurochirurgovi. Ak by bol krčiar, alebo pediater, tak by vedel, že otitída je najčastejšou infekciou ranného detského veku, najčastejšou bakteriálnou nákazou, vyžadujúcou antibiotiká vo svete. Že majú otitídu aj autistické deti, je fakt. Tak ako iné. Žiadna štúdia nedokázala, že ju majú častejšie, než deti bez autizmu. A ak by to bolo dokázané, tak huráá! Bolo totiž dokázané už miliónkrát a v exaktných štúdiách, že očkovanie proti pneumokokom znižuje výskyt otitíd až o 40%. Teda - podľa Blaylocka - by sme mali očkovaním proti otitíde zabrániť autizmu. Bohužiaľ, vzťah medzi otitídou a autizmom nie je preukázaný.
Aktivácia glie kyslíkovými radikálmi, peroxidácia lipidov a antioxidačná ochrana života (alebo žlknúcich tukov...) je vysoko aktuálnou problematikou patofyziológie. Kyslík je na našej Zemi životodarný a súčasne spaľujúci prvok a podľa súčasných výskumov zasahuje do všetkých životných funkcií všetkých organizmov na Zemi. Preukázane má súvis s dĺžkou života, celým radom chorôb a stavov a antioxidačná ochrana je témou nielen vedy, ale aj "pavedeckého bulváru". Kto chce upútať pozornosť, s istotou môže začať hovoriť o vzťahu kyslíkových radikálov k čomukoľvek. V tomto momente môžem predložiť nasledovné témy: Černobyľ a kyslíkové radikály, úraz mozgu a kyslíkové radikály, starnutie a kyslíkové radikály, rakovina a kyslíkové radikály. A päťsto iných - pravdivých - súvislostí.
Nepoznám však prácu, že nadmerné očkovanie (mimochodom - kto definoval čo je to "nadmerné očkovanie"? Blaylock? A na základe čoho?) aktivuje mozgový systém glie. No a ak tento "odborník na očkovanie" do problematiky zamontuje cytomegalovírusy, thiomerzal a NMDA receptory s glutamátom, tak "uvarí guláš", ktorý určite vyvolá ohromujúci rešpekt u nič netušiacich a neznalých čitateľov (či poslucháčov).
S chuťou by som si s ním sadol a diskutoval o zmienených súvislostiach. No a pre Vás len jedno malé porovnanie argumentov typu "veleneurochirurg" Blaylock: Bolo s určitosťou dokázané (a nepochybujem o tom, že tomu veríte), že až 95% mužov, ktorí dostali rakovinu pľúc, sa holilo. A som presvedčený, že ak by som Vám tvrdil, že holenie spôsobuje rakovinu pľúc, zaťukáte si na čelo.
Moja rada pre Vás: Urobte to aj v prípade Blaylockových tvrdení. Kecá...
Poznámka redakcie:
Tento článok je prevzatý z e-mailu, ktorý prof. Dluholucký poslal v stredu 15.VI.2011 ako odpoveď na otázku položenú na stránke SprievodcaOckovanim.sk. V čase zverejnenia (15.V.2011 o 2035) na tejto stránke (slobodaVockovani.sk) nebola ešte odpoveď prof. Dluholuckého zverejnená na stránke SprievodcaOckovanim.sk, stalo sa tak až o niekoľko dní neskôr:
https://www.sprievodcaockovanim.sk/ockovanie-vseobecne/suhlasite-s-vyjadrenim-neurochirurga-dr-russella-l-blaylocka.html
Viď tiež komentáre:
- prof. RNDr. Anna Strunecká, DrSc. k reakcii prof. MUDr. Svetozára Dluholuckého, CSc. na článok Dr. Russella L. Blaylocka
- MUDr. Ludmila Eleková k reakcii prof. MUDr. Svetozára Dluholuckého, CSc. na článok Dr. Russella L. Blaylocka "Vakcíny, vývoj nervového systému a poruchy autistického spektra"
- Demagógia v reakcii prof. MUDr. Svetozára Dluholuckého, CSc. na článok Dr. Russella L. Blaylocka "Vakcíny, vývoj nervového systému a poruchy autistického spektra"
Diskusia: prof. MUDr. Svetozár Dluholucký, CSc. k článku Dr. Russella L. Blaylocka "Vakcíny, vývoj nervového systému a poruchy autistického spektra"
predovšetkým neuškodiť
Roman | 22.06.2011
Odbornosť mikrochirurga
Jao | 21.06.2011
Pán Peter, a neviete či pán Dluholucký už dostal honorár od Pfizeru za túto odpoveď ? Zaujímalo by ma, ako pán Dluholucký prišiel k názoru, že mikrochirurg nemôže vedieť to, čo LEN ON sám "dokonale" ovláda.
Veď je to na smiech.
Re:Odbornosť mikrochirurga
Ing. Marián FILLO | 23.06.2011
A najvtipnejšie na tom všetkom je, že prof. Dluholucký nie je profesorom medicíny, ale profesorom sociálnej práce, viď:
https://www.cme.sk/sz/content/723-35082/prof-mudr-svetozar-dluholucky-csc.html
temno
peter | 19.06.2011
S temnom p.Dluholuckého sa nedá bojovať! mnohý to už pochopili aj v nemocnici v B.B. - na jeho profil hľadajte odpoved u Mudr. F. Koukolíka
Re:temno
Ing. Marián FILLO | 20.06.2011
Mohol by ste to upresniť?
MUDr. František Koukolík napísal množstvo kníh, tak teraz neviem, na ktorú narážate.
Alebo máte na mysli niečo iné - nie knihu?
Žiadosť o opravu
Peter J | 17.06.2011
Vážený pán Fillo,
článok, ktorý tu uvádzate ako autorský komentár prof. Dluholuckého k článku dr. Blaylocka je v skutočnosti odpoveďou na otázku v poradni na stránke Sprievodca očkovaním. Jej znenie kopírujem nižšie:
"Meno: mia
E-mail: [email protected]
Text: Dobry den. Som mamina dvojiciek a dostali sa mi do ruk tieto materialy od neurochirurga dr. Russella L. Blaylocka a chcem sa spytat ci s nim suhlasite alebo co je na tom pravdy o tej aktivacii mikroglie v mozgu nadmernim ockovanim??????? Normalne sa bojim ockovat svojich drobcov. tu je ten clanok, poprosim vas o vysvetlenie,teda vas nazor. Například si mnoho lékařů léčících autistické děti všimlo, že mají vysokou incidenci zánětu středního ucha. Tyto jsou obvykle léčeny širokospektrými antibiotiky, což často vede k přerůstání kvasinek v organismech těchto dětí. Obě tyto infekci aktivují mikroglii v mozku, to jsou specifické imunitní buňky v mozku. Tento aktivující účinek přesune mikroglii, která je normálně v klidovém stavu, do aktivovaného.47 Pokud bude mikroglie opětně stimulována v následujících týdnec h nebo dokonce měsících, začne produkovat extrémně vysoké hladiny volných radikálů, produktů peroxidace tuků (lidově: žluknutí – v mozku! – pozn. prekl.), zánětlivých cytokinů a dvou excitotoxinů: glutamátu a quinolinové kyseliny.48 Studie prokázaly, že toto je hlavní mechanismus poškození mozku jak při virové infekci, tak při vakcinaci. Vysoká incidence infekcí u těchto dětí naznačuje možnost preexistující dysfunkce imunitního systému. Jak již bylo uvedeno, tento stav také zvyšuje riziko autoimunní reakce. Tak je připravena scéna pro kaskádu vedoucí k autismu a ta může být spuštěna brzkou vakcinací nebo opakovanými infekcemi. Pamatujte, mikroglie už byla aktivována, a to přirozenou infekcí nebo vakcinací v raném věku, jako je např. hepatitis (nákazlivá žltačka/žloutenka) typu B hned po narození (u nás BCG vakcína proti tuberkulóze - pozn. prekl.). Očkování se liší od přirozené infekce tím, že vede k stimulaci imunitního systému mozku trvající velmi dlouhou dobu. Bylo prokázáno studiemi na zvířatech i lidech, že systémová infekce nebo imunitní aktivace očkováním rychle aktivuje mozkový systém mikroglie a to přetrvává dlouhou dobu.49-53 Jakmile je pak mikroglie znovu aktivována následnou infekcí nebo očkováním, aktivuje se naplno a začne produkovat destruktivní sloučeniny uvedené výše. Přirozená infekce je rychle zvládnuta imunitním systémem a aktivace je vypnuta, což umožní obnovu poškozených tkání. Toto vypnutí aktivace mikroglie je velmi důležité. Existují důkazy, že stimulace mikroglie opakovaným a nadměrným očkováním přetrvává a nedochází k vypnutí.47 Toto bylo zjištěno ve studii Vargase a kol., ve které zkoumali mozky 11 autistů ve věku 5 do 44 let, kteří zemřeli bez známek akutní infekce a byli srovnáni z věkem odpovídajícími kontrolními vzorky.54 Nalezli známky rozsáhlé aktivace zánětlivých buněk (mikroglie a astrocytů) v mozcích autistických pacientů. Tento jev vysvětluje rozsáhlé poškození mozku, které pozorujeme u autistů. Tato studie byla jedna z nejlépe vedených, šlo o nejrozsáhlejší dosud provedené zkoumání imunitních reakcí v mozcích autistů, včetně imunocytobiochemie, zjišťování cytokinových proteinů a testů enzymů a dalších substancí v mozkové tkáni. Také provedli podobné testy mozkomíšního moku z dalších 6 žijících autistických pacientů, které potvrdily silnou aktivaci imunitního systému a zánět. Průměrné dítě, které dostane všechny doporučené vakcíny, jich dostane přibližně 23 do věku dvou let a 36 než jde do školy. Většina očkování je podávána v intervalu jednoho měsíce, což znamená, že dochází k trvalé aktivaci mikroglie. Navíc pokud budou lékaři následovat nové doporučení CDC, dostanou děti každoročně očkování proti chřipce, které začne ve věku 6 měsíců a potrvá až do 18 let. Tyto vakcíny obsahují plnou dávku rtuti ve formě thiomersalu (vo vakcínach proti chrípke registrovaných na Slovensku v sezóne 2010/2011 nebol v ich zložení uvádzaný thiomersal, v USA sú však používané aj vakcíny s thiomersalom - pozn. red.). Navíc musíme vzít v úvahu účinky spalničkové a zarděnkové složky MMR vakcíny, která se podává ve věku 1 roku. Výrazné potlačení imunity, které může trvat až půl roku po jejím podání, nejen že zvyšuje riziko infekcí, ale současně zvyšuje riziko autoimunních reakcí. (Priorix je živá vakcína, tj. toto varování platí i pro ni - pozn. prekl.). Cytomegalovirus je další imunitu potlačující virus, který běžně infikuje novorozence a malé děti, zejména pokud trpí imunodeficiencí. Vidíme, že podání živé, imunitu potlačující vakcíny v raném věku dramaticky zvyšuje riziko autoimunitních nemocí, zvyšuje poškození mozku aktivitou mikroglie a také zvyšuje riziko infekcí dalšími imunitu potlačujícími viry a jinými patogeny. A dramaticky zvyšuje riziko, že se u dítěte rozvine některá forma ASD. A je pravda ze virus osypok\spalniciek velmi silne potlaca imunitu na 6 mesiacov? Dakujem za odpoved"
Je pre mňa zarážajúce, že Vám neprekáža čerpať z inej stránky bez uvedenia zdroja, na ktorých sám tak bazírujete, navyše zo stránky Sprievodca očkovaním, ktorú v ostatných článkoch tak zaznávate. Taktiež je zaujímavé, že odpoveď prof. Dluholuckého sa na Vašej stránke zobrazila ešte skôr, ako ju stihne nahodiť náš brigádnik na samotného Sprievodcu očkovaním.
Žiadam Vás preto, aby ste skutočný zdroj tohto textu prof. Dluholuckého riadne vo svojom príspevku uviedli.
S pozdravom
Peter Jančárik
administrátor stránky www.sprievodcaockovanim.sk
Re:Žiadosť o opravu
Ing. Marián FILLO | 17.06.2011
Prepáčte, ale ako som mohol uviesť odkaz na stránku SprievodcaOckovanim.sk, keď to na tej stránke ešte ani v tejto chvíli nie je???
Zamyslel ste sa vôbec nad tým, čo ste mi práve napísal? Napísal ste:
"Je pre mňa zarážajúce, že Vám neprekáža čerpať z inej stránky bez uvedenia zdroja,"
Zdrojom bol e-mail, ktorý prijala autorka otázky od prof. Dluholuckého prostredníctvom Vás. Ten zverejnila na verejnom diskusnom fóre, odkiaľ som to okopíroval sem. Žiadal som ju najmenej 3x, aby mi preposlala ten mail, nech ho môžem zverejniť celý aj s hlavičkou. Na moje nemilé prekvapenie mi však nakoniec napísala, že mi ho preposlať nemôže, lebo ho už stihla zmazať. Na jej vyjadrenie som dlhé hodiny čakal a keďže som nepochodil, tak som práve teraz pridal "Poznámku redakcie", kde to je vysvetlené.
S čím teda máte problém?
Keby ste sa ozval až po zverejnení na SprievodcaOckovanim.sk, tak nepoviem, ale toto je od Vás naozaj úbohé. Ako mám uviesť odkaz na neexistujúci (prípadne verejne neprístupný) zdroj???
A keď už Vás mám na linke, to Vám Pfizer tak strašne málo platí, že to musíte dávať robiť brigádnikovi? Alebo máte redakčný systém tak zložitý, že to nezvládnete Ctrl-C Ctrl-V sám?
Re:Re:Žiadosť o opravu
Peter J | 17.06.2011
Vážený pán Fillo,
poznámka, ktorú ste uviedli až na základe mojej sťažnosti, by úplne stačila.
S pozdravom
Peter
Re:Re:Re:Žiadosť o opravu
Ing. Marián FILLO | 18.06.2011
Nie je pravdou, že som tú poznámku uviedol až na základe Vašej sťažnosti.
Poznámku som napísal skôr, než som si všimol Váš diskusný príspevok.
E-mail na osobu, čo sa pýtala prof. Dluholuckého, predsa máte, tak si to môžete overiť u nej, že som ju niekoľkokrát v stredu a štvrtok (teda skôr, než ste sa ozval Vy) žiadal o preposlanie celého mailu od prof. Dluholuckého, čo od Vás dostala, a to práve kvôli dôkladnej citácii zdroja.
Keďže však nakoniec vysvitlo, že ten mail zmazala skôr, než by mi ho stihla preposlať, nemal som čo uviesť do zdroja. Tak som doplnil tú poznámku. A až po tom, ako som ju doplnil, som si všimol Vašu sťažnosť.
Pritom odpoveď prof. Struneckej i Dr. Elekovej na vyjadrenia prof. Dluholuckého sme dostali už v stredu večer. Hľadal som tú odpoveď prof. Dluholuckého na stránke SprievodcaOckovanim.sk, ale márne. Takže mi neostávalo nič iné, len zverejniť ju na našej stránke, inak by som nemohol zverejniť reakcie prof. Struneckej a Dr. Elekovej.
Takže pre budúcnosť: upracte si, prosím, najprv na vlastnom piesočku a nežiadajte od iných principiálne nemožné veci.
P.S.: Z celého vášho vykrikovania mám taký pocit, že sa svoju vlastnú chybu (nezverejnenie odpovede prof. Dluholuckého na webe SprievodcaOckovanim.sk zároveň s jej preposlaním dotazovateľke) snažíte zvaliť na mňa. To bol ale pekne nepodarený pokus...
Re:Re:Re:Re:Žiadosť o opravu
Peter J | 19.06.2011
Vážený pán Fillo,
Vaše pocity sú mylné. V prvom rade nevykrikujem - moja slušne aj keď dôrazne formulovaná výtka smerovala k tomu, že sa na Vašej stránke objavila odpoveď prof. Dluholuckého z našej poradne v podobe, ktorá evokovala mylný dojem, že napísal "komentár" pre Váš web, čo sa mi bez uvedenia spomenutej poznámky nezdalo korektné. Ako som písal, s jej znením som absolútne OK, a teda som nežiadal od Vás nič "nemožné".
Po druhé: článok tu visí od 15.6. (streda), ale poznámka sa objavila až v piatok chvíľu po mojom komentári - možno je to skutočne náhoda, nemienim Vás z ničoho obviňovať a o to tu ani nejde. Dôležité je, že je. :)
Po tretie: nepovažujem za podstatné vysvetľovať Vám proces, ktorým pribúdajú odpovede v poradni na stránku Sprievodca očkovaním, no keď už ste to načali a nejde o "chybu", tu je vysvetlenie: otázku z poradne forwardujem odborníkovi a akonáhle príde od neho odpoveď, preposielam ju mailom pýtajúcemu sa (často ide o aktuálne veci a prioritou je, aby bol najprv informovaný pýtajúci sa a až potom ostatní návštevníci webu). Otázku a odpoveď následne pošlem nášmu brigádnikovi, ktorý ich nahadzuje do redakčného systému (za predpokladu, že pýtajúci neuvedie, že si neželá, aby sa jeho odpoveď s krstným menom/nickom objavila na webe). Kedysi som to robil sám, ale zaberalo mi to príliš veľa času. Náš brigádnik má aj iné povinnosti (študuje VŠ, práve končí semester) a k odpovediam sa dostáva z času načas a vo väčších "várkach" - preto sa to na webe zatiaľ neobjavilo. Aby som to zhrnul: je dôležité, aby odpoveď dostali najprv samotní pýtajúci sa mailom a jej zverejnenie na webe som - až do Vašich aktuálnych výpadov voči mne - považoval za sekundárne.
Na záver mi dovoľte pripomenúť, že na Vás nijako neútočím a neželám si, aby ste útočili ani Vy na mňa.
S pozdravom a prianím peknej nedele
Peter
Re:Re:Re:Re:Re:Žiadosť o opravu
Ing. Marián FILLO | 19.06.2011
Dobrý večer, Peter,
tuto nájdete text odpovede prof. Dluholuckého, ktorý som sem skopíroval, keďže fórum, na ktorom sa vyskytol, nie je spoľahlivé, lebo admini tam čas od času niektoré príspevky zmažú. Pre zvýšenie spoľahlivosti som považoval za potrebné mať ten text na stránke, na ktorej nehrozí zmazanie. Na Vašej stránke som to nenašiel (a ani nemohol, keď to tam nie je doteraz), jedinou možnosťou bolo teda uverejniť to tu. Takže tu je pôvodný text na diskusnom fóre ModryKonik.sk:
https://www.modrykonik.sk/forum/tema/ockovanie-pre-a-proti/?page=761&post=59457695&collapse=true
Dátum a čas: 15.VI.2011 o 11:08
Následne som poprosil autorku otázky, na ktorú prof. Dluholucký odpovedal, aby mi ten mail preposlala:
https://www.modrykonik.sk/forum/tema/ockovanie-pre-a-proti/?page=762&post=59465498&collapse=true
Dátum a čas: 15.VI.2011 o 18:49
Poslala mi však len to isté, čo je uverejnené na ModryKonik.sk, teda nič navyše. Tak som opäť žiadal o preposlanie pôvodného mailu:
https://www.modrykonik.sk/forum/tema/ockovanie-pre-a-proti/?page=762&post=59470943&collapse=true
Dátum a čas: 16.VI.2011 o 01:02
20 hodín bez odozvy, tak som poslal tretiu prosbu:
https://www.modrykonik.sk/forum/tema/ockovanie-pre-a-proti/?page=764&post=59486328&collapse=true
Dátum a čas: 16.VI.2011 o 21:05
Na to mi prišla odpoveď v súkromnej správe (nemôžem dať odkaz, lebo bez loginu na môj účet by nefungoval), že mail mi preposlať nemôže, lebo ho už zmazala.
Dátum a čas: 16.VI.2011 o 23:32
No a túto odpoveď som si prečítal až niekedy 17.VI.2011 (na presný čas si už nespomínam a pozerám, že nie je ani nikde zaznamenaný, takže ani pri najlepšej vôli neviem). Následne som (po zlyhaní všetkých pokusov o získanie uverejniteľného zdroja) pridal poznámku redakcie, a keď som ju dal vypublikovať, tak som si všimol Vašu reakciu.
Aby sme sa rozumeli: moja kritika obsahu stránky SprievodcaOckovanim.sk nie je namierená proti Vašej osobe, keďže mi je jasné, že obstarávate asi len technickú stránku veci a obsahu možno vôbec nerozumiete resp. nie ste kompetentný posúdiť jeho pravdivosť či klamlivosť. Kritizujem konkrétne vyjadrenia konkrétkych ľudí ("odborníkov", ktorých oslovujete), nie Vás osobne ako človeka, ani Vaše vyjadrenia (nie je aké - s výnimkou tejto diskusie).
Moje kritické poznámky voči Vám sa týkali len tejto našej diskusie, a to už snáď uznáte, že ste chcel odo mňa niečo vyslovene nemožné - uviesť ako zdroj stránku, na ktorej to ešte stále nie je uverejnené. Veľmi sa čudujem, že Vás nenapadlo tak jednoduché vysvetlenie, že mi odpoveď prof. Dluholuckého poslala autorka otázky. Hoci som vyštudoval aplikovanú informatiku, hackerstvo naozaj nie je mojím koníčkom a Vaša narážka týmto smerom je naozaj nesprávnou stopou. Alebo ste mal pod slovami "Taktiež je zaujímavé, že" na mysli niečo iné? Čo, ak smiem vedieť?
Ako však vidíte z prvého odkazu na stránku ModryKonik.sk, autorka otázky neuverejnila presné znenie svojej otázky, resp. bolo mi úplne jasné, že otázka musela byť obšírnejšia, než uviedla. Preto som jej otázku nezverejnil, keďže som jej presné znenie nepoznal. V tomto ohľade ďakujem za doplnenie chýbajúceho zdroja a upravím článok tak, aby obsahoval aj otázku.
Každopádne však Vaše výčitky boli od začiatku neoprávnené, preto som na ne reagoval ostrejším tónom, než mám bežne vo zvyku.
Pekný zvyšok nedele i celý nový týždeň praje
Marián
Re:Re:Re:Re:Re:Re:Žiadosť o opravu
Peter J | 20.06.2011
Myslím, že sa to už vysvetlilo. :)
Mimochodom, už je to online aj na Sprievodcovi očkovaním: https://www.sprievodcaockovanim.sk/ockovanie-vseobecne/suhlasite-s-vyjadrenim-neurochirurga-dr-russella-l-blaylocka.html
Majte sa!
Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Žiadosť o opravu
Ing. Marián FILLO | 23.06.2011
OK, doplnil som odkaz na Sprievodcu očkovaním.