V poriadku, Ivan,
nech to teda pediatri dajú "vyžrať" debilnému ministerstvu, je mi to srdečne jedno. Ak však nevedia odpovedať na otázky o očkovaní, nie sú vlastne kompetentní očkovanie vykonávať. Nech ich teda ministerstvo poriadne vyškolí aj v tom, ako funguje očkovanie a čo všetko reálne po očkovaní hrozí, nielen v tom, ako psychologicky manipulovať zdráhajúcich sa rodičov.
Nárast prenosných ochorení po zrušení očkovania je veľmi otázny. Síce by pravdepodobne vzrástol o niečo výskyt osýpok, príušníc a ružienky, rapídne by však klesol výskyt iných vírusových ochorení, keďže očkovanie prepína špecifickú imunitu do Th2, čím potláča Th1, a teda aj potláča schopnosť imunitného systému účinne sa vysporiadať s bežnými virózami. Osobne teda očakávam skôr celkový pokles chorobnosti na prenosné (hlavne vírusové) ochorenia, keby sa očkovanie naozaj zrušilo.
Obaja však veľmi dobre vieme, že sa len tak ľahko nezruší, takže toto je čisto hypotetická debata.
Pokles počtu pediatrov vidím ja osobne ako vysoko pozitívnu vec, lebo to vo výsledku donúti rodičov prevziať väčšiu časť zodpovednosti za zdravie dieťaťa do vlastných rúk, naučiť sa zvládať detské choroby pokiaľ možno bez pediatra a na pediatra sa obracať len v skutočne nevyhnutných a vážnych prípadoch.
A čo konkrétne si majú rodičia zaplatiť, keď neočkované dieťa ochorie napr. na osýpky? Vitamín A? Ten ani dnes poisťovňa neprepláca, takže čo ako?
Re:Re:Re:ale
Ing. Marián FILLO | 30.05.2013